top of page

     Дубінін Іван Іванович ­– український поет, прозаїк, гуморист, пародист, член НСПУ, лауреат літературної премії імені Остапа Вишні (2018) та літературного конкурсу «Лоскотон» (2020). Народився майбутній письменник 9 вересня 1952 року в селі Оріхове Первомайського району Луганської області. Освіту здобув у рідному краї: закінчив Кадіївське (Стахановське) медучилище та Луганський медінститут. Із 1997 року мешкає в Черкасах, працює лікарем-наркологом. У 2000-х був у тривалому фаховому відрядженні в Лівії.

54433721_2044581735843893_1338047505736138752_n.jpg

Віршувати почав ще зі шкільного віку. Іван Дубінін – автор збірки літературних пародій «Туди чи не туди?» (1999), збірки ліричних поезій і пародій «Я колись народився дощем» (2007), збірки віршів для дітей «День народження зуба» (2007), детективного роману «Контрольний укол» (2013), збірки віршів для дітей «Небо в калюжі» (2012), «Трапунки» (2017), збірки оповідань для дітей «Зозулька» (2014), «Кукудя, або Пригоди кукурудзяного хлопчика» (2018), збірки ліричних поезій «Осінній листоноша» (2015), збірки пародій «Теоп/Поет» (2018), численних публікацій у колективних збірниках, часописах, газетах. Інколи письменник виступає під псевдонімом Іван Дубець.

У поезії Іван Дубінін виступає як витончений лірик. Відкритість ліричного «я», неголосна тональність, увага до образної деталі, особливо в пейзажній ліриці – характерні риси творчості письменника. Для більшості творів Дубініна властиве застосування категорії комічного (прозові гуморески, дитячі вірші, пародійний детектив). У прозових творах, особливо великих форм, доволі майстерна сюжетобудова, яка й визначає жанр (детективи, пригодництво). У багатьох творах чи сюжетах відчувається лікарський фах автора. Також Іван Дубінін – майстерний і дотепний пародист.

У поезії Іван Дубінін виступає як витончений лірик. Відкритість ліричного «я», неголосна тональність, увага до образної деталі, особливо в пейзажній ліриці – характерні риси творчості письменника. Для більшості творів Дубініна властиве застосування категорії комічного (прозові гуморески, дитячі вірші, пародійний детектив). У прозових творах, особливо великих форм, доволі майстерна сюжетобудова, яка й визначає жанр (детективи, пригодництво). У багатьох творах чи сюжетах відчувається лікарський фах автора.

 

 

Також Іван Дубінін – майстерний і дотепний пародист. Літературні пародії Дубініна не сприймаються, як «прилюдна екзекуція», а є турботою про чистоту мови й художню досконалість. Робить він це так, що й сам автор спародійованого твору весело сміється над своїми мовними недоречностями.

bottom of page