Чарівниця слова Таміла Чупак
Краєзнавче літературне портфоліо
Біографія
Майбутня письменниця й композиторка Таміла Чупак народилася 14 травня 1968 року в місті Кам’янка Черкаської області в родині вчителів. З 1975 по 1983 рр. навчалася в місцевій ЗОШ № 2, паралельно – в Кам’янській музичній школі ім. Петра Чайковського з класу фортепіано, куди записалася сама. Змалку була закохана в музику, адже зростала в родині, де музика звучала завжди.
Після закінчення 8 класів загальноосвітньої школи Таміла Чупак вступила до Черкаського державного музичного училища ім. С. Гулака-Артемовського (1983–1987), де навчалася на теоретичному відділі. З 1988 по 1993 рр. навчалася в Кіровоградському державному педагогічному інституті ім. В. Винниченка на музично-педагогічному факультеті, закінчивши який, отримала спеціальність учителя музики та методиста виховної роботи.
Перша робота Таміли Петрівни також була пов’язана з музикою, вона працювала музичним керівником у дитячому садочку. З грудня 1996 року доля поєднала її з літературно-меморіальним музеєм О. Пушкіна і П. Чайковського. Спочатку вона обіймала посаду наукового співробітника музею, згодом – старшого наукового співробітника. Впродовж 2004 – 2013 рр. завідувала музеєм, а з серпня 2013 року – заступник директора історико-культурного заповідника з наукової роботи. У березні 2016 року Таміла Петрівна створила й очолила в Кам’янці дитячу літературну студію імені Данила Кононенка.
Творчістю Таміла Чупак почала займатися ще в музичному училищі, там же написала свої перші твори, що принесли перемогу в композиторських конкурсах. Згодом було створено багато прекрасної музики: інструментальні твори, обробки народних пісень для хору, пісні й романси на вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Стуса, Ліни Костенко, Людмили Тараненко, Катерини Вербівської та багатьох інших.
З 2000 року Таміла Чупак – незмінний концертмейстер і солістка камерного ансамблю Кам’янського заповідника. Вона – автор та аранжувальник багатьох музичних творів з репертуару колективу.
Фотогалерея
У 2008 році побачив світ збірник Таміли Чупак «У серце звуком семиструнним», до якого, окрім пісень та романсів на вірші українських поетів, увійшли також обробки народних пісень.
Таміла Чупак – лауреат багатьох обласних композиторських конкурсів. У 2008 році вона стала переможцем Всеукраїнського вокального конкурсу українського романсу «Осіннє рандеву» як кращий композитор. А в 2009 році отримала обласну премію ім. П. Демуцького в галузі аматорського мистецтва. З 2011 року – член Всеукраїнської музичної спілки, а з 2012 року – член Національної спілки краєзнавців України.
2012 року вийшла музична збірка дитячих творів, вокальних та інструментальних, – «Співограй».
Перша поетична збірка Таміли Чупак «Я молюся піснею до неба» з’явилася в 2010 році, згодом – «Білим по білому» (2012) та «Перелуння (2018).
У 2015 році вийшла збірка її короткої прози «Павутинова мелодія бабиного літа», про яку письменник Сергій Носань написав: «Таку прозу… дано писати тільки поетові або ж прозаїку з витончено-чутливою поетичною душею».
У 2019 році з’явилася книга оповідань для дітей «Косички у стані афекту», яка здобула перемогу на Всеукраїнському літературному конкурсі «Лоскотон». У цьому ж році Тамілу Чупак було прийнято до Національної спілки письменників України.