top of page
Мольфарка українського слова
"Я перетворила хобі на професію..."
dara_korniy.png
IMG_6375-1068x712.jpg

    Мирослава Замойська (справжнє ім’я письменниці) народилася 20 вересня 1970 року в селі Секунь, що на Волинщині. Після закінчення середньої школи вступила на журналістсько-редакторське відділення Українського поліграфічного інституту у Львові (нині Українська академія друкарства), де й отримала вищу освіту. Зараз письменниця мешкає у Львові, тривалий час працювала у Львівській національній академії мистецтв.

    Дара Корній одружена, має двох дітей – дочку Дарину й сина Максима та онучку Дзвінку. Свій літературний псевдонім письменниця утворила від імені дочки (Дарина – Дара) й дівочого прізвища матері – Корній. Захоплюється дохристиянською міфологією, праукраїнськими віруваннями та етнографією. Дара Корній перетворила своє хобі на професію і говорить, що це "велике щастя, коли людина працює за своїм покликанням".

    За свою десятирічну письменницьку кар’єру Дара Корній стала автором майже двох десятків книг. Із 2013 року, практично щорічно, вона видає по дві книги на рік.

 

    «Християнка... Українка... Мама... Дружина... », – так характеризує себе Дара Корній.

411073-svetik.jpg

    "Якби не Волинь, мене не було б як письменниці... кожного з нас живить те середовище, в якому ми живемо з дитинства... Мої улюблені казки – ті, які розповідали бабуся та дідусь... З дитинства знала, що не всі мавки добрі. Є й злі. Є такі, що можуть звести з розуму. Але є мавки, які годні допомогти людині. Такі трохи містичні історії були для мене дуже природні та справжні. Довгий час навіть не могла повірити, що все це неправда. Бо коли дідусь їхав у ліс, обов'язково привозив для мене гостинці від лісовика. Удома завше ставили кашу для домовика, правда, її потім з'їдали коти, але я все одно в це вірила. Дідусь казав, що там, де живе домовик, обов'язково житиме кіт. Домовик і кіт – нерозлучні. Ці розповіді були частиною мого життя. Дуже тішуся з того, що мала таке дитинство. Тепер мені є про що розповісти читачам".

 

                                                                                             

00507317.jpg
1_135.jpg

    Своїми літературними вчителями письменниця вважає Стівена Кінга, Джона Толкіна, Лесю Українку, любить творчість Пауло Коельо, Габріеля Гарсія Маркеса, Франца Кафки й Володимира Лиса.

    Письменницьку кар'єру Дара Корній розпочинала з текстів для дитячих і підліткових журналів. У 2010 році у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» була опублікована її перша книга – «Гонихмарник».  Роман був написаний у жанрі міського фентезі та удостоєний премії «Коронація слова», а також отримав низку інших книжкових нагород.

    Досить цікавою є історія написання роману. «Гонихмарник» був написаний для доньки письменниці, яка в підлітковому віці зачитувалася вампірською сагою "Сутінки" Стефані Маєр. Відтак, у Дари Корній виникло "звичайне бажання люблячої матусі допомогти своїй дитині дати лад певним підлітковим проблемам та бідам". Довелося вигадати цілу історію, де головні персонажі – студенти, так схожі на однокласників та друзів Даринки, а події відбуваються в реальному місті Львові. Та найголовніше завдання звучало так: "Щоби було не гірше, аніж у Стефані Маєр, і без вампірів". Для Дари Корній це стало справжнім викликом. У результаті вона таки створила роман, у якому показала не лише своїй доньці, а й багатьом іншим підліткам  потужну  міфологію нашого народу.

    «Це мій перший роман. І для мене він, як перший поцілунок чи перше кохання, незабутній. Коли пам’ятаєш всю історію створення, до дрібниць. І особливий внутрішній трепет під час написання, і калатання серця, і шал від хвилі захоплення, яка накриває, коли раптом вигадана тобою історія перестає бути вигаданою, принаймні в твоїй голові".

67963299_211816259806569_291175413232390
ecooboi-gory-karpaty-10098-1547367477.jp
unnamed.jpg

    "Я не довго думала над тим про кого писатиму. Раптом згадалося, як у дитинстві я на власні очі бачила, як чоловік розганяв хмари. Ходили різні чутки нашим селом про цього пана. Жінки та дівчата в нього закохувалися, чоловіки недолюблювали і всі разом побоювалися, вважаючи відьмаком. Але то були тільки чутки й домисли, поки я випадково не підгледіла, як він це робить: володіє небом. Можливо дитяча бурхлива уява з часом і домалювала якісь деталі, але спомини точно не стерлися з пам’яті. І подумалося мені: а що буде, коли поселити Гонихмарника в сучасному місті та зробити так, щоб не в нього безвідмовно закохувалися, а щоб він врешті закохався. І закохався не в звичайну сіру мишку, а бунтарку, вольову та інколи самовпевнену. Хто такий той Гонихмарник? Персонаж української міфології, перевтілений Дводушник, людська химера, що «владарює» над хмарами, дощами, градами, зливами. Колись кожне порядне українське село мало за честь мати такого співмешканця, його шанували та боялися. І тепер йому жити в сучасному Львові!"

NAME / JOB / TITLE

NAME / JOB / TITLE

Beautiful Landscape

Гонихмарник

КНИГИ

Зірка для тебе

Петрусь-химородник

Тому, що ти є

Щоденник Мавки

Озеро
ЦИТАТИ

«Хто найдужче заслуговує на щастя? Так, ті, кого ми найбільше любимо, лише вони. Навіть коли те щастя вони не можуть розділити з нами».

Дара Корній,

"Гонихмарник"

   Є в доробку письменниці роман-тетралогія про світ сучасності та світ слов’янських богів, у якому авторка піднімає з забуття праслов’янську міфологію та робить її простою й доступною для звичайного читача.

    Лист, яким починається "Зворотний бік світла", просто наснився Дарі Корній. Жінка прокинулася о третій годині ночі, щось записала в комп’ютер, зберегла файл. Вранці побігла на роботу й усе думала: чи  щось писала чи це їй просто наснилося? Прийшла додому, подивилася, дійсно, є збережений файл. Вона читала його й розуміла – це початок нової історії. Був уже готовий сюжет і письменниця знала, куди рухатися. Усередині  неї вже зародився вихор, який не залишає, поки не поставиш крапку. І вона почала жити в тому світі, який тримав її так, що вона не могла відрізнити, де життя, що є в книзі, а де – реальне. Тоді вона примушувала себе все покинути, робила паузу й подорожувала, а вже опісля поверталася до своїх героїв. У письменниці було таке враження, що ці герої живуть у якійсь паралельній реальності і просто дозволяють їй зазирнути до них, написати про них.

6226371245482745196107878592139256504235
t_1_dara-kornii.jpg

   "Коли мені на голову звалився "Зворотний бік світла", я 9 місяців збирала матеріал. Сиділа і в інтернеті, і в бібліотеці. Я зрозуміла, що науково непідготовлена, щоб писати про нашу праслов’янську міфологію так, щоб це було доступно і кожен із нас, читаючи, розумів, що це не просто казочка, вигаданий світ. Це цілий світогляд. Начиталася всього дуже багато і збагнула, що я взагалі нічого не розумію. Тоді зробила перерву – на тиждень поїхала в Карпати. Коли повернулася, з’ясувалося, що я набагато більше знаю, ніж науковці всі разом узяті. Я знаю інтуїтивно, тому коли я писала, я слухала саму себе".

Name, Title

karpaty-osin.jpg
КНИГИ

Зворотний бік світла

Звортний бік темряви

Звортний бік сутіні

Зворотний бік світів

Крила кольору хмар

Зозулята зими

Місячне насіння

Autumn_Fields_Sky_Scenery_Trees_Hill_Sun
ЦИТАТИ

«Той, хто плаче, не завжди слабкий, просто надто довго він був сильним».

Дара Корній,

"Зворотний бік світла"

72201334_674399656415256_830223460135967

    Дилогія соціально-психологічних романів «Сузір’я дів» та «Місяцівна» ознаменувала новий етап у творчості письменниці. Книги мають історичне підґрунтя, містять елементи містики й трилеру. За словами авторки, в них жіночі долі пов’язані, мов нитками.

  Щоб написати ці романи письменниці довелося зануритися в історичну прозу, дослідити родовід однієї відомої родини XVIII століття, поспілкуватися з психотерапевтами та екзорцистами, відвідати тюрму та психіатричну лікарню.

50639566_632017567260267_547112238258321
69755744_2663607750336168_79234770262567

    "Інколи сюжети тебе самі знаходять. Історія створення цих двох романів – це легенда, яку мені розповіла людина, що вивчає краєзнавчу літературу та серйозно займається дослідженнями в цій царині. А коли тобі щось цікаве приносять, тобі кортить зазирнути в цю скриньку. І я зазирнула, мені стало так цікаво, що я вирішила дати цій легенді  літературне втілення".

    Дара Корній – авторка не лише художніх творів, є в неї книги, які мають суто етнографічний характер.  Так, у 2009 році, коли Дара Корній писала свій перший роман «Гонихмарник», авторка зіткнулася з проблемою, що в нас немає художньої, навіть науково-популярної, довідкової літератури, яка б стосувалася нашої рідної міфології. Є наукові розвідки, є розкручена антологія Войтовича, але це все стосується більше наукового підходу, без популяризації української міфології.  З того часу письменниця почала збирати фольклорний матеріали в різних наукових джерелах, зі слів людей похилого віку та навіть карпатських мольфарів просто для себе, для свого архіву . Тоді вона навіть не думала, що цей матеріал може стати прекрасною основою для створення довідкового видання з української міфології. Письменниця періодично наполегливо зверталася до різних науковців та дослідників із пропозицією написати на цю тему щось популярне, не наукове, для широкого кола читачів, але вони не погоджувалися. І тоді Дара Корній зрозуміла, що варто самій сідати й робити такий довідник. 

     Коли письменниця почала працювати над створенням довідника, то зрозуміла, що матеріалів назбиралося дуже багато й однією книгою не обійдеться. Так виникла ідея створити чотири книги про чарівних істот українського міфу. Наразі вже побачили світ перші 3 частини: про духів природи, домашніх духів та духів-шкідників. Передбачається ще вихід четвертої частини про чарівних звірів українського міфу.

 

   Дара Корній переконана, що українська міфологія має одну дуже важливу особливість : вона досі маловідома як українцям, так і жителям інших країн. "Це земля, яку варто відкрити. І щоб обов’язково в школі вивчали. Це найважливіше", – так говорить письменниця.

t_1_9_dara-kornii-v-manevichah-10.jpg
118105242_3564489046914696_6242149511426

    "Я не хотіла повторювати науковців, тож потрібно було знайти такий стиль викладу, щоб він був, насамперед, художній. Це видання художньо-популярне, воно популяризує українську прадавню міфологію і, разом з тим, воно цікаво читається, тому що після кожної наукової розвідки, яка написана художньо, обов’язково є казочка, притча або легенда, яка стосується тієї чи іншої істоти українського міфу".

image.jpg
КНИГИ

Сузір'я Дів

Місяцівна

Чарівні істоти українського міфу.

Духи природи

Чарівні істоти українського міфу.

Домашні духи

Чарівні істоти українського міфу.

Духи-шкідники

1482587607167830750.jpg
ЦИТАТИ

«Кров – це те, що робить нас особливими. І вона нас береже, навіть якщо ми не хочемо і не розуміємо всієї цінності цього дару. Бо кров – це пам'ять роду».

Дара Корній,

"Сузір'я Дів"

Datsyuk-Sergij-Karpati-Skolivski-Beskidi

Що почитати про Дару Корній в мережі Інтернет:

    «Проблем із натхненням немає, навпаки, є брак часу», – Дара Корній [Електронний ресурс] // Черкаський край : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://kray.ck.ua/kultura/item/21244-problem-iz-nathnennyam-nemae-navpaki-e-brak-chasu-%E2%80%94-dara-korniy#.X1nNG1UzaUn. – Назва з екрана. – Дата публікації: 23.10.2019. – Дата перегляду: 28.08.2020.

    11 неочікуваних фактів про Дару Корній [Електронний ресурс] // Книжковий блог Yakaboo : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://blog.yakaboo.ua/11-dara-korniy/. – Назва з екрана. – Дата публікації: 26.07.2019. – Дата перегляду: 04.09.2020.

    Бондар Л. Мольфарка слова Дара Корній: «Заплющую очі й бачу інші світи» [Електронний ресурс] / Лілія Бондар // Волинські новини : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу:  https://www.volynnews.com/news/society/molfarka-slova-dara-korniyzapliushchuiu-ochi-y-bachu-inshi-svity/. – Назва з екрана. – Дата публікації: 02.04.2016. – Дата перегляду: 01.09.2020.

    Дара Корній: містичні книжки у Луцьку на Хелловін [Електронний ресурс] // Волинські новини : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://www.volynnews.com/news/culture/dara-korniy-mistychni-knyzhky-u-lutsku-na-khellovin/. – Назва з екрана. – Дата публікації: 01.11.2014. – Дата перегляду: 09.09.2020.

    Корній Д. «Я перетворила хобі на професію» : письменниця Дара Корній у Полтаві [Електронний ресурс] / Дара Корній ; спілкувалася Анастасія Примаченко // Kolo.news : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://kolo.news/category/interview/14645?fbclid=IwAR1Mi5lh0zRYyZNfTzokwxEif0e3P006Yq7HZK5JgmAEHXQiHto5FGVroCw, вхід вільний (дата звернення: 08.09.2020). – Назва з екрана.

    Корній Д. Дара Корній: «Потрібно вжитися у свого героя. Тоді люди будуть тобі вірити» [Електронний ресурс] / Дара Корній ; спілкувалася Світлана Патра // Жінка-українка : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://ukrainka.org.ua/node/766. – Назва з екрана. – Дата публікації: 25.11.2013. – Дата перегляду: 04.09.2020.

    Корній Д. Дара Корній: «Я завжди шукала себе й досі продовжую це робити» [Електронний ресурс] / Дара Корній ; вела розмову Віта Євстіфеєва // ARTAREA : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://art-area.com.ua/2014/08/dara-korniy-ya-zavzhdi-shukala-sebe-y-dosi-prodovzhuyu-tse-robiti/,  вхід вільний (дата звернення: 08.09.2020). – Назва з екрана.

    Корній Д. Дара Корній: Вітчизняне фентезі видавці не дуже шанують [Електронний ресурс] / Дара Корній ; спілкувалася Катерина Бачинська // Україна молода : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://www.umoloda.kiev.ua/number/2709/164/94873/. – Назва з екрана. – Дата публікації: 18.09.2015. – Дата перегляду: 04.09.2020.

    Корній Д. Дара Корній: Читайте, мандруйте, наповнюйте своє серце любов’ю, вірте в краще і творіть його! [Електронний ресурс] / Дара Корній ; спілкувалася Марія Вишневецька // Буквоїд : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://bukvoid.com.ua/events/interview/2017/10/13/073732.html. – Назва з екрана. – Дата публікації: 13.10.2017. – Дата перегляду: 07.09.2020.

    Корній Д. Письменниця Дара Корній: Українцям варто навчитися любити своє [Електронний ресурс] / Дара Корній ; спілкувалася Катя Пташка // Український інтерес : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://uain.press/interview/pysmennytsya-dara-kornij-ukrayintsyam-varto-navchytysya-lyubyty-svoye-864875. – Назва з екрана. – Дата публікації: 01.07.2018. – Дата перегляду: 07.09.2020.

 

 

Parks_Summer_Sky_Grass_Trees_Lawn_530199

Методичні рекомендації, критичні матеріали та розробки занять за творчістю Дари Корній:

    Базь Л. Секрет «Гонихмарника» : модна читанка : [рецензія на книгу] / Любов Базь // Однокласник. – 2020. – № 2. – С. 27. 

    Корній Д. Вирощувати своїх авторів : модна читанка : [інтерв’ю з українською письменницею Дарою Корній] / Дара Корній ; розмовляла Любов Базь // Однокласник. – 2017. –  № 7. – С. 4-6.

    Літературний подіум «Модна книга» // Шкільна бібліотека. – 2016. – № 12. – С. 11-13.

    Марченко Н. Знахідки ключниці, або відкрийте книжку! / Наталя Марченко // Дивослово. – 2017. – № 11. - С. 55-58.

    Фасоля А. Роман Дари Корній «Зворотний бік світла» на уроці позакласного читання / Анатолій Фасоля // Дивослово. – 2019. – № 1. – С. 31-39.

    Корній Д. «Гонихмарник» – роман, який «створив» Дару Корній [Електронний ресурс] / Дара Корній // Ключ : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://www.chl.kiev.ua/key/Books/ShowBook/535. – Назва з екрана. – Дата публікації: 04.02.2018. – Дата перегляду: 27.08.2020.

    Кравчук О. «Гонихмарник» Дари Корній [Електронний ресурс] / Олена Кравчук // ВолиньPost : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://www.volynpost.com/blogs/1276-gonyhmarnyk-dary-kornij. – Назва з екрана. – Дата публікації: 27.07.2014. – Дата перегляду: 26.08.2020.

 

    Позакласне читання. Дара Корній «Щоденник Мавки» [Електронний ресурс] // На Урок : [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://naurok.com.ua/urok-pozaklasnogo-chitannya-dara-korniy-schodennik-mavki-75130.html. – Назва з екрана. – Дата публікації: 13.12.2018. – Дата перегляду: 21.08.2020.

 

    Романенко Л. Кохання у творчості Дари Корній : за романами «Гонихмарник» і «Тому, що ти є» [Електронний ресурс] / Л. Романенко // Вісник Маріупольського державного університету. – Серія: Філологія.  – 2012. – № 7. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://cyberleninka.ru/article/n/kohannya-u-tvorchosti-dari-kornii-za-romanami-gonihmarnik-i-tomu-scho-ti-e/viewer. – Назва з екрана. – Дата перегляду: 26.08.2020.

 

    Слижук О. Ігрові технології на уроці позакласного читання фентезі : «Петрусь химородник» Дари Корній [Електронний ресурс] / Олеся Слижук // Вісник ЛНУ ім. Тараса Шевченка. – 2019. – № 3. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://dspace.luguniv.edu.ua/xmlui/bitstream/handle/123456789/4736/SLUGYK.pdf?sequence=1&isAllowed=y. – Назва з екрана. – Дата перегляду: 21.08.2020.

NAME / JOB / TITLE

IMG_3379.jpg

Підготувала Баканова І. В. 

bottom of page