КНИГИ
"Ганнуся"
Головний герой, уже давно дорослий чоловік, раптом отримує доручення наглянути за 9-річною донькою подруги. Він якраз збирався їхати до села відвідати матір, тому вирішив прихопити Ганнусю з собою. І тут розпочинаються пригоди...
Ця повість для тих, хто не знає, що відро з колодязя можна витягти кішкою, хто не вміє відрізнити курку від квочки чи здає до металобрухту цілий бульдозер – але хто хоче відкривати нові світи, знаходити нових друзів і переконуватися в тому, що дорослих теж можна ставити в куток.
"Гості на мітлі"
Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план, але згодом все йде шкереберть... А за невиконане завдання доведеться відповідати. Буде небезпека й хоробрість, хитрість і жалість. І всі герої зміняться.
У цьому творі автор доносить дуже важливу думку, що людина не завжди погана, тому що їй так хочеться, а іноді за цим стоїть біда або велике горе. І потрібно всього трішки любові інших, щоб світ навкруги став добрішим.
"Щирик зі Змієвої гори"
Раз на 400 років у сповненій печер і нір Змієвій горі прокидається страшний звір – Змій Горинович. Його мета – з’їсти якомога більше тварин та людей, а також виховати нащадка, що за короткий час має встигнути відростити крила й стати кровожерливим. Разом зі своїм другом Костієм Безсмертним вони не тільки розбишакують по довколишніх горах, а й викрадають хлопця, який приїхав у гості до карпатських родичів. На допомогу людській дитині приходять герої з попередніх казок Володимира Рутківського.
"Бухтик з тихого затону"
Відпочиваючи в лісовому санаторії, Сергійко з друзями вигадали казку для дівчинки Олі, яка захворіла. Проте вони й не підозрювали, що створені в їхній уяві водяники, лісовики й русалки живуть насправді. Яким же було їхнє здивування, коли ці казкові істоти почали з’являтися в реальному житті. Проте дітям варто бути обережними, адже серед цих істот є як добрі й милі, так і заздрісні й підступні. Разом на них чекають захопливі пригоди й цікаві відкриття.
"Потерчата"
Повість “Потерчата” є автобіографічною розповіддю письменника про своє дитинство в тому страшному світі, який дорослі перетворили у війну. По суті, це сповідь дитини, якій довелося пройти по тонкому лезу між смертю і життям, любов’ю і ненавистю, надією та божевіллям.
"Сторожова застава"
Головний герой книжки – Вітько Бубненко – потрапляє в минуле Київської Русі і зустрічає там богатирів, про яких знає з народних легенд, – Іллю Муровця, ще зовсім юного Олешка Поповича і не знаного нами діда Овсія. Це пригодницьке фентезі, оскільки пригод тут повний кошик і ледь не на кожній сторінці щось трапляється, що не може не впливати на головного героя. Вітько повертається додому зовсім іншим: стриманішим, поміркованішим, дорослішим.
Тетралогія "Джури"
Дія романів відбувається за козацьких часів у ХV ст., та головними героями є не козацькі ватажки, а двоє товаришів – Санько і Грицик, які стали джурами відомого козака на прізвисько Швайка. Цього козака люто ненавидять і бояться вороги, бо він, наче швайка, постійно завдає їм клопоту. На початку здається, що Швайка – легенда, недосяжна й таємнича, але швидко переконуєшся, що насправді він теж людина з плоті й крові. Та є у Швайки таємниця, за яку його називають характерником, бо побратим цього козака – справжній вовк на ім'я Барвінок.
"Сині води"
Битва на Синіх Водах – перша в історії поневолених народів переможна битва об'єднаного українсько-литовсько-білоруського війська з татарською ордою, внаслідок якої українські землі здобули незалежність. Сталося це за шість років до переможних походів Тамерлана і за вісімнадцять – до Куликовської битви. Волею долі удільний князь Дмитро Боброк опиняється в центрі подій, що, зрештою, призводять до однієї з найбільших битв в історії середньовічної Європи. Вистояти в смертельній боротьбі йому допомагають троє юних відчайдухів. Разом з героями роману читач стане свідком і учасником тих героїчних подій і переконається, що потяг до свободи долає будь-які перепони.